Forgotten Realms

Alnag
12.1.2008 14:45
Jak se změní Forgotten Realms ve 4. edici D&D? Podívejte se do roku 1479 DL
napsal Rich Baker
Autorská citace #21
13.1.2008 23:10 - Alwaern
Ne, zdaleka ne, kolik bych chtěl :D (ale plánuji si hezky svůj účet rozšiřovat). K věci, Krále orků jsem ještě nečetl, ale patrně ho zhltnu hned po zkoušce, abych věděl, jaký obrázek mi poskytne R.A.Salvatore na dění v Říších. Každopádně jsem zvědav.
Autorská citace #22
13.1.2008 23:14 - Lokken
Tak se omlouvám,v budoucnosti se asi odehrávají jen prology,jak už tu někdo publikoval.Promiňte mi mé mylné informace.
Autorská citace #23
13.1.2008 23:23 - Alwaern
Nevím, nevím, jen tak jsem si přečetl několik stránek a neustále narážím na Catti-brie - teď nevím, jestli to je součást vzpomínek nebo ne (snad jsem nenastrčil špatnou knihu:))
Autorská citace #24
13.1.2008 23:27 - Lokken
Alwaer: No jó no,tak jsem se spletl,uznávám.Jestě jednou se omlouvám všem co si ten můj MYLNÝ závěr přečetli.
Autorská citace #25
14.1.2008 12:56 - Taipan
Tohle Forgotten Realms přesně potřebovaly. Pořádnej masakr. Už to bylo moc civilizované.
Autorská citace #26
14.1.2008 14:17 - Alwaern
Já si zase nemyslím, že potřebovali nějaký masakr. Civilizované to před masakrem rozhodně nebylo - vzestup Shar, návrat Shadovar, desetiměstí v obležení, nepokoje na hranicích Vaasy a Damary, vzpoury v Calimshanu, Cormyr pod náporem šlechty jen s regentkou Alusair, návrat Bane-a, zmizení Elmistra, phaerimmové....ani nejmenovat duergary a další zlaté milé...Maztica a Chult a prastaré bezejmenné zlo v nich vyrůstající - konfliktů je tady pořád dost.
Jestli si myslel na vyzabíjení panteonů (teda některých), tím se dle mě (ale nejen mě) ztratila větší část šedých možností - i když uznávám, že pro novopříchozí do FR je počet bohů spíš odrazující, není nijak nutné je všechny studovat a zredukovat například temné elfy na Eilistree a Lolth je kontraproduktivní. Říše byly říšemi i proto jak byly mnohotvárné - mohl si hrát celý život jenom na Severu a možná bys ani nenatrefil na jméno Chult a vice versa. Prostě různorodé. Tou bohovraždou je tak trochu ,,zmenšili". Mě se to rozhodně nelíbí.
Nakonec eště poznámka - kdo samosebou nechce, nebude nové události používat - Haela a Gorm mohli klidně přežít, to samé platí o Helmovi a Savrasovi, stačí si něco hezké vymyslet. Nakonec je to stejně na dějmistrech, aby si udělali říše takové, jaké chtějí oni a jejich hráči.
Autorská citace #27
14.1.2008 14:31 - unknown
Lokken: Jiste Alwaern bude mit toho "kinga" mam za to ze to mo dokonce v tom odkazu.
Autorská citace #28
14.1.2008 15:08 - Alwaern
Update schránky. Užijte ve zdraví.
Čtení z Říší
Autorská citace #29
14.1.2008 16:20 - Lokken
Po delším rozvážení souhlasím s Alwaernem.Hlavně v tom že mi teď říše přijdou trochu omezenější.Ale tomu snadn lehce zabráním tím že si osudy svého Faerunu změním.
P.S.:A rozhodně nesouhlasím s tím že byl faerun předtím klidný a nudný.
Autorská citace #30
29.1.2008 22:32 - Almi
to Alwaern: čtení z Říší je fajn, ale i když běžně s RS pracuju, nepodařilo se mi nic stáhnout..je problém u mně?
Autorská citace #31
29.1.2008 23:29 - Alwaern
Almi U mě ve složce problém není - je tam a je čilá. Teď jsem to otestoval s několika lidmi. Ovšem, zkus mi popsat jak se to projevuje - nepustí tě ani do složky, nebo ti nenabídne download nebo je download přerušen...
Autorská citace #32
2.2.2008 11:14 - thief
Nemůžu si pomoct, ale když čtu o tom, jak vypadá Fearun dnes, musím si vzpomenout na Dominarii. Ta už šla svým tvůrcům po letech asi taky na nervy, tak ji zmasakrovali, a dnes vesele rozvíjejí nové světy. Do Dominarie se možná občas krátce vrátí aby přidali další ránu už zpustošenému světu. Přitom Magic the Gathering i DnD vlastní Wizardi, takže bych řekl, že si začínají dost zjednodušovat práci a to dost čitelně. Nebo že by za tím byla podpora Ebberonu? Máme nový svět, tak ten starý raději zdecimujeme a změníme, aby jsme hráče nahnali do toho nového. Já moc vysvětlení nevidím. Proč zrovna úspěšný FR, proč mor kouzel nezatočil s bytostmi v Ravenloftu, Dark Sun nebo v jiném menším světě? Komu FR tak vadili? Ať mi nikdo netvrdí, že to je jen nutnost oživení. To se zpravidla dělá kapku civilizovanějším způsobem než je globální katastrofa. Ale nejvíc mě dostali ti drakoniáni. Teferi, Teferi! Ty jsi nám to s těmi trhlinami zavařil.
Autorská citace #33
2.2.2008 11:32 - Alwaern
Ten problém s FR bude patrně zřejmě v designérském rozhodnutí. Když si to vezmeme po pořádku, 1e měla jako svého tažného koně Greyhawk, ve 2e se roztrhl pytel s přídavkami k FR (kdo ví, ten zná) a 3e si pro sebe utrhl Ebberon (jak řekl Keith Baker, nečekal, že ebberon předčí i FR). Takže do 4e se možná dočkáme dalších překvapení.
Jinak ten problém s dragonborn (drakorození?) je dlé mě fakt, že spousta hráčů se nudí u běžných ras a možností (alespoň pokud se dá soudit dle messageboards), což ale nevítá ta postarší generace (a tam už asi patřím i já, kruci), které plně vyhovijí stávající ,,core" rasy a nepotřebují, aby jim po světě pobíhali tuny tieflingů a drakorozených. Jak to vystihl neznámý uživatel na EnWorldu...4e will be best described as ,,cool" - budou mít všichni cool vizáž, cool ability, cool možnosti a bůhvíco ,,cool" ještě. Bude to prostě fantasy tak ze 200% (bude až moc fantasy) - doufám, že ten blábol je srozumitelný.
A komu FR vadili? To sice nevím, ale Ed do toho téměř nemluvil (viz Questions&Answers ve threadu o FR u WotC) a lidé, kteří dělali na FR pro 4e se nechali slyšet, že to jejich oblíbený setting vůbec není, resp.ho nikdy nehráli, ale slyšeli, že je to prý těžké....PROSÍM???? (pardon,ale tohle tvrzení mě dokáže vytočit pokaždé, když ho uvidím).
Autorská citace #34
2.2.2008 11:33 - Alwaern
Ten dole jsem já, hloupá Opera má nějaký pošahaný autologin option.
Autorská citace #35
2.2.2008 11:35 - Alnag
Alwaern: Myslíš, že Rich Baker nemá rád FR nebo že ho nikdy nehrál?
Autorská citace #36
2.2.2008 12:27 - Lokken
No jak už jsem psal níže i jinde: Nevidím žádný nemarketingový důvod k tomu co s FR wizardi dělají-tj. obchod a snaha prodat nové moduly a potažmo DnD4.E.Co s týče vůbec nastavení settingu a pravidel musím si neustále uvědomovat že patřím do fanoušků "normální fantasy"(až už to je co chce) a některé byť pro mě munchkinozní "nové" věci musím buď ztrávit nebo ignorovat...Hm!
Autorská citace #37
2.2.2008 12:36 - Alwaern
Ne, bohužel ale, tým netvoří Rich Baker - přečti si co o FR řekli členové designérského týmu (tuším WotC messageboards). Já chápu, že chtěli změnu, ale tohle...trochu přehnali. Kdyby celý design tým tvořili klony R.Bakera, možná by to dopadlo (pro mě) lépe.
Ono hlavně nemusí vždy záležet na tom, co si designéři myslí. Nechcu rozebírat vnitřní politiku WotC (už jen kvůli tomu, že ji vůbec neznám),ale opravdu (jako Dušín si dám ruku na srdce) jsem si přečetl názory jeho lidí, a ty mě vůbec nepotěšili. Akorát mě štve, že FR teď z valné části vytvářejí ti, kteří ho neznají.
To je jako kdyby dali dermatologovi sepsat chirurgický nález u appendektomie - taky by to teoreticky měl umět a poradit si s tím, ale ve skutečnosti vůbec netuší, jak se v tom ,,chodí" a nejspíš v tom nálezu něco zmrví.
Autorská citace #38
2.2.2008 12:37 - Alwaern
Nějak se mi ulevilo - moje rozdrásaná duše se teď jistě zhojí...:)
Autorská citace #39
2.2.2008 12:37 - Lokken
Citace:Thief:Proč zrovna úspěšný FR, proč mor kouzel nezatočil s bytostmi v Ravenloftu, Dark Sun nebo v jiném menším světě? Komu FR tak vadili? Ať mi nikdo netvrdí, že to je jen nutnost oživení. To se zpravidla dělá kapku civilizovanějším způsobem než je globální katastrofa. Ale nejvíc mě dostali ti drakoniáni. Teferi, Teferi! Ty jsi nám to s těmi trhlinami zavařil.
Souhlasím.Nevím moc o diskuzích na zahraničních serverech ale z toho mála co se mi donese mi připadá nepravděpodobné že by tohle měl být důsledek ohlasů fanoušků a tedy zoufalý tah ke zvýšení prodeje FR protože dnes frčí víc "akčnější" světy jako Ebberon(uvažoval jsem nad tím a asi to znamená spíš "umělejší").Že by se opravdu jednalo o radikálně jíný přístup eventuelních nových desingérů?
Autorská citace #40
2.2.2008 12:42 - Alnag
Alwaern: Nevím proč, ale mám dojem, že Rich Baker je Developer FRCG. Což není totéž jako designer, pravda...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00094199180603027 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.057201147079468 secREMOTE_IP: 3.93.59.171